AMATÉRSKE PARKOUROVÉ PRETEKY NA VYSOČINE

Cez víkend sa na Vysočine konali parkourové preteky pre deti a mládež, ktoré sme mali tú česť sponzorovať darčekmi pre víťazov. Súťažilo sa v dvoch disciplínach, v rýchlosti a v zručnosti. Na pretekoch sa zúčastnilo 170 pretekárov a celkovo takmer 600 ľudí. 
Celkovo to boli asi najväčšie parkourové preteky v Českej republike :-). 

 

Kategórie, v ktorých sa súťažilo:  


RÝCHLOSTNÝ BEH

Rýchlostný beh alebo rýchlostný pretek je disciplína, ktorej sa môže zúčastniť každý, kto má aspoň základné skúsenosti s parkourom.

Preteky sa budú konať na trati dlhej približne 40 metrov, plnej nízkych a vyšších prekážok, balančných zábradlí a prekážok na priechode/priestore.

Cieľom disciplíny je absolvovať ju v čo najkratšom čase. Všetci pretekári budú mať možnosť vyskúšať si trať pred oficiálnym začiatkom pretekov.

 
STYLE CONTEST

Súťaž v štýle je disciplína, ktorá je vhodná pre pokročilejších parkouristov. Cieľom disciplíny je predviesť čo najlepší flow (parkúrovú zostavu).

Plocha pre túto disciplínu bude mať tvar štvorca s rôznymi prekážkami, ako je odrazová trampolína s duchom, hrazda, vzdušná dráha, boxy a naklonená stena.

Hodnotí sa bezpečnosť, plynulosť a náročnosť. Porotcovia bodujú každú kategóriu a je to konečný súčet bodov.

 
 
KATEGÓRIE SÚŤAŽIACICH

SPEED RUN

  • Chlapci (6 - 11 rokov)
  • Chlapci (12 - 15 rokov)
  • Dievčatá (6 - 15 rokov)
  • Seniori (od 15 rokov)

STYLE CONTEST

  • Chlapci (6 - 11 rokov)
  • Chlapci (12 - 15 rokov)
  • Dievčatá (6 - 15 rokov)
  • Seniori (od 15 rokov)


PODUJATIE ZORGANIZOVALA SH ACADEMY


"Parkouru sa venujeme už viac ako 8 rokov. Od našich začiatkov, keď sme sami prechádzali tréningom, sme sa dostali do bodu, keď môžeme odovzdávať naše skúsenosti mladším nadšencom tohto športu. Začali sme s trénerskými skúškami a pokračovali sme v tréningoch pod rôznymi asociáciami, kde sme sa zdokonalili v trénovaní mladších parkouristov. Za 4 roky praxe sme ako tréneri získali bohaté skúsenosti, ktoré nás motivovali k veľkému úsiliu. V roku 2019 sme založili vlastnú organizáciu, pod ktorou prevádzkujeme voľnočasové parkourové kluby. Spolu s naším tímom sa nám podarilo vybudovať komunitu, v ktorej si každý účastník môže vyskúšať tento šport pod vedením skúsených inštruktorov v bezpečných priestoroch telocviční na mnohých miestach v krajine. Okrem iného spolu s SH Academy organizujeme parkourové tábory, ktoré sa v posledných rokoch stali veľmi obľúbenými."

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.