AMATÉRSKE PARKOUROVÉ PRETEKY NA VYSOČINE

Cez víkend sa na Vysočine konali parkourové preteky pre deti a mládež, ktoré sme mali tú česť sponzorovať darčekmi pre víťazov. Súťažilo sa v dvoch disciplínach, v rýchlosti a v zručnosti. Na pretekoch sa zúčastnilo 170 pretekárov a celkovo takmer 600 ľudí. 
Celkovo to boli asi najväčšie parkourové preteky v Českej republike :-). 

 

Kategórie, v ktorých sa súťažilo:  


RÝCHLOSTNÝ BEH

Rýchlostný beh alebo rýchlostný pretek je disciplína, ktorej sa môže zúčastniť každý, kto má aspoň základné skúsenosti s parkourom.

Preteky sa budú konať na trati dlhej približne 40 metrov, plnej nízkych a vyšších prekážok, balančných zábradlí a prekážok na priechode/priestore.

Cieľom disciplíny je absolvovať ju v čo najkratšom čase. Všetci pretekári budú mať možnosť vyskúšať si trať pred oficiálnym začiatkom pretekov.

 
STYLE CONTEST

Súťaž v štýle je disciplína, ktorá je vhodná pre pokročilejších parkouristov. Cieľom disciplíny je predviesť čo najlepší flow (parkúrovú zostavu).

Plocha pre túto disciplínu bude mať tvar štvorca s rôznymi prekážkami, ako je odrazová trampolína s duchom, hrazda, vzdušná dráha, boxy a naklonená stena.

Hodnotí sa bezpečnosť, plynulosť a náročnosť. Porotcovia bodujú každú kategóriu a je to konečný súčet bodov.

 
 
KATEGÓRIE SÚŤAŽIACICH

SPEED RUN

  • Chlapci (6 - 11 rokov)
  • Chlapci (12 - 15 rokov)
  • Dievčatá (6 - 15 rokov)
  • Seniori (od 15 rokov)

STYLE CONTEST

  • Chlapci (6 - 11 rokov)
  • Chlapci (12 - 15 rokov)
  • Dievčatá (6 - 15 rokov)
  • Seniori (od 15 rokov)


PODUJATIE ZORGANIZOVALA SH ACADEMY


"Parkouru sa venujeme už viac ako 8 rokov. Od našich začiatkov, keď sme sami prechádzali tréningom, sme sa dostali do bodu, keď môžeme odovzdávať naše skúsenosti mladším nadšencom tohto športu. Začali sme s trénerskými skúškami a pokračovali sme v tréningoch pod rôznymi asociáciami, kde sme sa zdokonalili v trénovaní mladších parkouristov. Za 4 roky praxe sme ako tréneri získali bohaté skúsenosti, ktoré nás motivovali k veľkému úsiliu. V roku 2019 sme založili vlastnú organizáciu, pod ktorou prevádzkujeme voľnočasové parkourové kluby. Spolu s naším tímom sa nám podarilo vybudovať komunitu, v ktorej si každý účastník môže vyskúšať tento šport pod vedením skúsených inštruktorov v bezpečných priestoroch telocviční na mnohých miestach v krajine. Okrem iného spolu s SH Academy organizujeme parkourové tábory, ktoré sa v posledných rokoch stali veľmi obľúbenými."

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie