RAŇAJKOVÉ TIPY CHEVRON TÍMU

10194830745

Lámete si každé ráno hlavu s tým, aké raňajky si pripraviť? Slané / sladké alebo od každého trochu?

 

Nie nadarmo sa hovorí, že raňajky sú najdôležitejším jedlom dňa, ale je tomu naozaj tak? Správne nastavená a vyvážené raňajky dokážu náš organizmus naštartovať, dodať telu dostatok živín a energie. Pozitívny vplyv to môže mať aj pri snahe v chudnutí. Ranné jedlo, ktoré má dostatok bielkovín, sacharidov a tukov dokáže vytvoriť pocit sýtosti na dlhšiu dobu a tak nemáme potrebu sa prejedať. 

 

My sme sa opýtali našich ambasádorov, aká je ich ranná rutina a Vy si môžete prečítať, čo si každé ráno dopraje napríklaf Michal Križánek, Filip Šteflovič, Vojta Nádeníček, Míša Pavleová alebo niekto ďalší z tímu :-).

 

Avšak sto ľudí = sto chutí a nás zaujíma, čo raňajkujete Vy? Napíšte nám do komentára Vašu rannú rutinu. Alebo ak ráno neraňajkujete a chcete začať, môžete sa inšpirovať v príspevkoch.

 

Ako vyzerajú Vaše raňajky? Podeľte sa o recepty, ktoré Vás jednoducho bavia.

 

Filip Šteflovič

U mňa sa točia najčastejšie dva varianty raňajok. Samozrejme, záleží či som v príprave alebo nie, podľa toho sú raňajky buď bohatšie alebo skromnejšie.

 

1. Variant je:

80 g ovsených vločiek jemných

5 g psyllium - vláknina

50 g CFM80 Premium proteín (Chevron Nutrition) - moja obľúbená príchuť je višňa a horká čokoláda

Vločky s vlákninou zalejte horúcou vodou a necháte napučať, pridáte proteín a zamiešate, ja prípadne pridám studenú vodu na zriedenie.

 

2. Variant je:

80 g pohánka

5 g vláknina

50 g CFM80 Premium proteín (Chevron Nutrition) - Vanilka & Smetana sa hodí skvele

10 g mandlí

Tu je príprava úplne rovnaká ako v predošlej variante.

 

No a ak teda nie som v príprave, ozdobím si raňajky ovocím. Napríklad: kivi alebo jahody, pridám škoricu alebo perníkové korenie a je to super! Po raňajkách, dodám telu potrebné  suplementy: Vitamín C & šípka, Vitamín D3, Probiotiká a Pestrec.

 

 

Vlastík Tureček

Momentálne mám pred dúťažou, takže mám svoju rutinu. Na viac nie je energia a ani sila :-).

 

Moje raňajky sa skladajú z: 

Ryžovej instantnej kaše

Hydro proteínu (Chevron Nutrition)

Našľahaných 4 vaječných bielkov

Ryžovú kašu zalejetr horúcou vodou, do toho pridám Hydro proteín a 4 našľahané bielky. Celé to dám na chvíľku piecť do mikrovlnky. Kaša je potom nadýchaná a vláčna.

A káva k tomu je základ :-). Ešte si k tomu dávam dva proteínové chleby so šunkou.

 

A keď nemám prípravu, tak si doprajem do kaše aj pár mandlí, arašidové maslo, ovocie. 

 

Vojta Nádeníček

Takmer celoročne je to u mňa rovnaké, čo sa raňajok týka. 

Robím si miešané vajíčka (podľa fázy prípravy, v ktorej sa práve nachádzam, tak je daný aj pomer bielkov a žĺtkov). Robím si aj ovsenú kašu (opäť záleží na fázy prípravy - podľa toho dochucujem ovocím, proteínom, arašidovým maslom, atď .. ).

Takže takto jednoduché to u mňa je a takto to mám rád :-).

 

 

Zdeněk Piekarz

Raňajky sú základ celého dňa. Jasne, že najjednoduchšia možnosť je odkrojiť si chleba a namazať ho maslom, pridať syr a uvariť si kávu. Ja odporúčam raňajkovať zdravo a zvoliť sú sladkú, či slanú variantu.

Vždy pred raňajkami vypijem 300 ml vody s citrónom. Po 30 min si dám raňajky, ktoré sú každý deň rovnaké, až na pár výnimiek. Najprv si urobím kávu bez cukru a bez mlieka. Potom si pripravím 3 vajcia, 30 g kuracej šunky, 1-2 plátky syra 30%, 2 ks hrianky alebo 1x tortillu. 

Sladká časť, tak to sú proteínové palacinky od Chevronu, príchuť čokoláda.

Do misky nasypem 50 g zmesi na palacinky + lyžičku kakaa a škorice, zalejte vodou, zamiešate, hodíte na panvicu, smažíme na masle ghí alebo kokosovom oleji. Na palacinku dam marmeládu. K vajíčkam si dám kyslé uhorky a kečup. 

Čoho sa držím je, že keď si dáš nie moc zdravé raňajky budeš mať zhoršený metabolizmus a celkovo narušený celý deň. Začni zdravo a posuň sa dopredu nie dozadu. ????

 

 

Miška Pavleová

Tak moje raňajky sú väčšinou denná, zdravá rutina. Musia byt sladké, aby má nakopli do dňa a dali hneď z rana nejaké sacharidy/cukry a tuky.

Rozmiešam klasickú ryzovu kasicku pre deti 40 g v 200 ml odtučneneho mlieka a pridám proteín Whey Pure buď čokoláda s kúskami čoko alebo jahoda – to je momentálne moja závislosť. Zmiešam to všetko v hrnci za studena a až potom zohrejem hotovú kasu. Keď ju zohrejem nalejme ju do misky, na vrch dám 10 g White dream a posypem 10 g granka. Poprípade ešte pridám nejaké kešu orechy alebo čerstvé ovocie najkrajane ????.

 

 

 

Michal Križanek 

Každý deň rovnako momentálne 100 g ryzova kaša + 80 g ISO whey proteín.

Ja v príprave nevymýšľam. Všetky jedlá rovnaké.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.